• Mam talent

• Posiadasz wspaniałe hobby i masz ciekawy talent? Pozwól nam go poznać i wyślij filmik. Docenimy każdy talent:
            - sportowy
            - plastyczny
            - muzyczny
            - kucharski
            - krawiecki
            - oraz każdy inny.

Czekamy na Twój film i życzymy udanej zabawy.

Szczegóły w regulaminie umieszczonym w pliku poniżej.

• Rekrutacja elektroniczna do klas I

• Rekrutacja elektroniczna rozpoczyna się 15.03.2021r.

Nabór do klas I odbędzie się poprzez stronę

www.wodzislawslaski.podstawowe.vnabor.pl

15.03 o godz. 8.00 rozpoczyna się nabór do wodzisławskich szkół podstawowych.

W systemie www.wodzislawslaski.podstawowe.vnabor.pl rejestrują się zarówno kandydaci wybierający szkołę spoza obwodu, jak i uczniowie z obwodu SP28. Niezbędne jest zgłoszenie w systemie wszystkich dzieci, które rozpoczną naukę w szkole.

Wydrukowane i podpisane zgłoszenia (obwodowi) i wnioski (kandydaci) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.

• Nabór do klasy IV sportowej

• Szanowni Państwo!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim ogłasza w roku szkolnym 2021/2022 nabór do klasy IV sportowej o profilu piłka siatkowa dziewcząt oraz biathlon.

Przyjmowanie podań rozpocznie się z dniem 15.03.2021 r i będzie trwało do dnia 29.03.2021 r. Podanie można pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce Rekrutacja do klas IV

• Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie

• Czy wiesz, że Twoi koledzy trenują piłkę nożną na bosaka...

Buty piłkarskie to dla Tych dzieci prawdziwy skarb.

Ogłaszam zbiórkę używanych butów sportowych. Zachęcam wszystkich do udziału w akcji, którą chcę przeprowadzić w naszej szkole przy współpracy z Śląskim Związkiem Piłki Nożnej. Zebrane buty zostaną przekazane dla dzieci mieszkających w Kamerunie, które zazwyczaj grają w piłkę na boso, gdyż nie stać ich jakiekolwiek obuwie.

Zbieram używane obuwie sportowe piłkarskie (halówki, lanki, turfy) lub buty typu adidas (nie mogą to być tenisówki ani trampki). Buty muszą być w dobrym stanie, nadawać się do użytku. Powinny być czyste, wypastowane, posiadać sznurówki. Uczniowie klas 4 i 6 za udział w akcji otrzymają punkty z zachowania, dlatego buty powinni dostarczyć w podpisanej (imię, nazwisko i klasa ucznia), zawiązanej reklamówce (1-2 pary to 2 pkt., 3 i więcej par - 4 pkt.). Buty proszę zostawiać w kartonie przy dyżurce na głównym holu do 26 marca 2021r. Twoje buty popłyną statkiem w specjalnym kontenerze, prosto do dzieciaków z Kamerunu. Za każde zabrane pięć par butów szkoła otrzyma jedną piłkę.

Zapraszam do udziału w akcji.

Katarzyna Ratajska - nauczyciel wychowania fizycznego

• Strategia rozwoju edukacji w Wodzisławiu Śląskim

• Szanowni Państwo

Prezydent Miasta powołał zespół do opracowania strategii rozwoju edukacji w Wodzisławiu Śląskim. Jednym z priorytetów pracy zespołu jest poznawanie perspektyw i potrzeb różnych podmiotów życia społecznego i wspólny namysł nad konkretnymi rozwiązaniami i działaniami, które pozwolą realizować potrzeby edukacyjne mieszkańców miasta.

Rozumiemy to jako proces, w którym od początku diagnozowane są potrzeby w obszarze edukacji, w którym w przyszłości podejmowane będą decyzje publiczne a ich celem będzie poszukiwanie rozwiązań, które pomogą władzom publicznym podejmować decyzje w największym stopniu realizujące zasadę dobra wspólnego w naszej społeczności.

Zaczynamy pierwszy etap konsultacji. Zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się opinią na temat funkcjonowania wodzisławskiej edukacji. Co według Państwa jest sukcesem, co stanowi trudność, jakie zagrożenia zauważacie i na jakie wyzwania chcielibyście zwrócić uwagę (analiza SWOT).

Dla ułatwienia przedstawiamy ważne dla nas aspekty funkcjonowania oświaty. Możecie Państwo odnieść się do wszystkich lub tylko do tych, które Was interesują. Możecie też przedstawić stanowisko dotyczące innych ważnych dla Państwa kwestii.

Państwa opinie zostaną skategoryzowanie i posłużą do planowania kierunków rozwoju. Będą zachowane w postaci anonimowej.

Wypełnione arkusze diagnostyczne prosimy odsyłać do opracowania na adres: ewadrozd@wp.pl w terminie do 15.02.2021 r.

Grzegorz Hajduczek

Główny Specjalista

ds. szkół podstawowych

2a._SWOT_arkusz_diagnostyczny.docx

• Obiady

• W związku z powrotem dzieci klas I -III do nauki stacjonarnej, od poniedziałku dostępne będą również obiady.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym menu w zakładce TYGODNIOWE MENU

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najszczersze życzenia: zdrowia, miłości, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych będzie dla Was momentem odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków, a Nowy Rok spełni nadzieje z nim związane, i aby udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 28