• Procedury bezpieczeństwa

• Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa mającymi na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązującymi na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim obowiązującymi od 9 września 2020r. Aktualizacja z dnia 30.08.2021r.

PROCEDURY

• Wyprawka pierwszoklasisty

• - pióro na naboje (ze stalówką)

- zmazik

- miękki ołówek 2 szt.

- temperówka dostosowana do kredek/ołówka

- gumka

- nożyczki

- kredki

- pastele oil PENTEL 25szt

- mazaki

- mazak suchościeralny (whiteboard marker)

- farby plakatowe

- kubek do farb (z przykryciem/ blokadą wylania)

- pędzle

- plastelina

- klej w sztyfcie (kilka sztuk)

- klej w tubce „Magic”

- wycinanki

- blok techniczny biały i kolorowy A3

- blok techniczny z kolorowymi kartkami A4

- podkładka pod prace plastyczne

- teczka z gumką

- linijka 20cm

- patyczki do nauki liczenia (mogą być drewniane jak do lodów)

- 2 zeszyty A4: w wąskie linie i w kratkę

- strój sportowy na WF

- buty na przebranie w worku

- ręczniki papierowe w rolce

- paczka chusteczek nawilżanych dla dzieci

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

1. Wszystkie wymienione rzeczy posłużą dzieciom przez dłuższy czas, czasami starczają nawet na całe trzy lata nauki w klasach 1-3.

2. Każde dziecko ma w klasie szafkę, do której schowa swoją wyprawkę.

4. Pióro ze stalówką będzie wprowadzane stopniowo. Prosimy nie kupować długopisów wymazywalnych.

3. Wprowadzamy zeszyty A4, ponieważ w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna "Mój zeszyt jest OK". Więcej informacji TUTAJZeszyty A4 w trzy wąskie linie są powszechnie dostępne.

4. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących stroju na zajęcia sportowe.

5. Prosimy o zapewnienie butów zmiennych, które dziecko jest w stanie samo założyć.

• Akcja lato

• Ruszyły zapisy na "Akcję Lato" z Wodzisławskim Centrum Kultury.

WCK zaprasza dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat na wakacyjne dopołudniowe warsztaty plastyczne, teatralne, ruchowe i artystyczne. W ramach letniej oferty WCK zaplanowało także cykl "Wakacyjne Kino Dzieci" z wieloma atrakcyjnymi propozycjami filmowymi.

Program letniej oferty WCK wraz z kartą zgłoszeniową i regulaminem można znaleźć na stronie https://wck.wodzislaw-slaski.pl/ruszaja-zapisy-na-akcje-lato-z-wck. Informacji na temat "Akcji Lato" udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

• Góra grosza

• W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła dołączyła się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Zbiórka pieniędzy trwała do 31.05.2021 roku i udało się zebrać 462,18 złotych. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a w tym tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Elżbieta Skóra i Katarzyna Ratajska

• Dzień Mamy

• Kochamy nasze Mamy!
            Z okazji Dnia Matki nasi uczniowie śpiewali, tańczyli, rysowali i robili wszystko, żeby pokazać swoim mamom jak bardzo je kochają. Zapraszamy na relacje fotograficzne i filmiki na szkolnego Facebook'a

• Zebranie

• W dniu 9.06.2021r. o godzinie 17:30 w szkolnym amfiteatrze odbędzie się zebranie rodziców przyszłorocznych klas pierwszych. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zapraszamy!

• Maj bez klasówek i sprawdzianów

• W maju uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Wszystkim zależy na tym, aby powrót do szkoły pozbawiony był stresu. Dlatego uczniowie miejskich placówek oświatowych mogą liczyć na wsparcie ze strony swoich nauczycieli. Ogłaszamy MAJ to miesiąc BEZ: kartkówek, sprawdzianów i jedynek.Powrót do szkół to powrót do nowej rzeczywistości, w której wszyscy muszą się na nowo odnaleźć. Perspektywa ta budzi lęk i niepokój. Uczniowie wodzisławskich placówek oświatowych mogą jednak liczyć na wsparcie. Nauczyciele zadbają o to, aby maj upłynął pod znakiem adaptacji społeczno-emocjonalnej. Nie będzie kartkówek, sprawdzianów ani jedynek.

• Z kulturą nam do twarzy!

• Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła uzyskała certyfikat za realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy".

Wszystkim zaangażowyanym w projekt nauczycielom i uczniom serdecznie gratulujemy!

Koordynatorem projektu była p. Joanna Sołtysiak

Relacje i zdjęcia ze wszystkich naszych działań można zobaczyć w zakładce INNOWACJE I PROJEKTY

• Mam talent - wyniki głosowania

• Przedstawiamy wyniki głosowania w szkolnym konkursie Mam talent. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych umiejętności! Szczególne wyrazy uznania dla naszych zwycięzców!

Kategoria klas 1 i 2
            Maja K. - 1 miejsce
            Lilianna M. - 2 miejace
            Karol M. - 3 miejsce

Kategoria klas 3
            Maja G. - 1 miejsce

Kategoria klas 4 i 6
            Filip D. - 1 miejsce
            Julia S. - 2 miejsce
            Zosia P. - 3 miejsce
            Nikodem S. - 4 miejsce

Nagrody dla wszystkich uczestników będą do odbioru w szkole od 5 maja 2021.

• Mam talent

• Zapraszamy do zapoznania się z talentami naszych uczniów i głosowania.

Ankieta jest aktywna do niedzieli 18.04.2021

GŁOSOWANIE

Nikodem S. klasa 4

Zosia P. klasa 6