• Spotkanie z leśnikami

• 20 października naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Nadleśnictwa Rybnik, leśnicy Pan Kazimierz Szweda oraz Adam Kozik. Spotkanie dla uczniów klas 1-3 zostało zorganizowane w ramach realizowanego w szkole ogólnopolskiego projektu „Z ekologią na Ty”. Dzięki wizycie leśników, naszym uczniom udało się zrealizować kolejne zadanie z modułu II: Przyroda wokół nas. Zaproszeni goście podzielili się z najmłodszymi swoją wiedzą i doświadczeniem opowiadając o pracy w Nadleśnictwie. By uatrakcyjnić swoją wizytę przywieźli dla uczniów gadżety nawiązujące do tematyki spotkania. Dzieci chętnie zadawały pytania o interesujące je zagadnienia. Najczęściej pytano o możliwe niebezpieczeństwa ze strony zwierząt, które „czyhają” na spacerowiczów podczas wycieczek do okolicznych lasów. Najmłodsi w szczególności chcieli uzyskać odpowiedź na odwieczne pytanie: „Co zrobić gdy zobaczy się w lesie dzika?”😉 Praktyczne informacje zdobyte przez uczniów dzięki zorganizowanemu spotkaniu z pewnością wzbogacą ich wiedzę nie tylko z zakresu leśnictwa, ale również z szeroko rozumianej ekologii.