• BohaterON

• BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nazwa projektu sygnalizuje chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania. Przystąpiliśmy do akcji BohaterON po raz trzeci. Na adres Fundacji Sensoria wysłaliśmy najładniejsze kartki z podziękowaniami dla Powstańców  Warszawskich wykonane przez uczniów naszej szkoły.  Uczniowie z klasy pierwszej zobaczyli Niebajkę o Powstaniu Warszawskim , została przeprowadzona lekcja wg zamieszczonego scenariusza, dzieci wykonały też myszki- pacynki  z papieru, które posłużyły do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów. W klasach czwartych i piątej dzieci wysłuchały słuchowisko " Mały" roznosiciel nadziei i przeprowadzono lekcję wg zamieszczonego scenariusza na stronie BohaterON. W klasie siódmej na kanale „Co za historia” uczniowie wysłuchali informacji o Powstaniu Warszawskim, wykonali infografiki na temat tego wydarzenia. To były ciekawe lekcje o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach.