• INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Imię i nazwisko autora:  Marta Wija

Realizacja: Joanna Sołtysiak, Martyna Plewa

Temat innowacji: „Learning vocabulary effectively”

Zakres innowacji:

Adresatami innowacji są uczniowie klasy 5a, 6b i 7a. Czas realizacji innowacji obejmuje rok szkolny 2023/2024 jako kontynuacja realizacji innowacji z roku szkolnego 2021/2022. Innowacja „Learning vocabulary effectively” ma na celu efektywną naukę angielskiego słownictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii internetowych, takich jak platforma Insta.Ling (https://instaling.pl/). Realizacja założeń innowacji umożliwi uczniom naszej szkoły naukę języka obcego ze szczególnym naciskiem na jego najistotniejszy aspekt – umiejętność sprawnego komunikowania się w języku angielskim. Ponadto ma zachęcać i motywować uczniów do skutecznej, opartej na autonomii uczniowskiej, nauki słownictwa, która będzie również kształcić systematyczność i wytrwałość w dążeniu do opanowania materiału programowego. Realizacja założeń innowacji przyczyni się także do efektywniejszych przygotowań do egzaminu ósmoklasisty.

Założenia ogólne

1. Innowacja skierowana jest do uczniów klas 5a, 6b, 7a.

2. Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach:

·        wykorzystanie platformy internetowej Insta.Ling,

·        zapoznanie uczniów z nauką za pomocą nowoczesnych narzędzi,

·       wdrożenie systematycznej pracy własnej,

·        wprowadzenie elementów sportowej rywalizacji,

·        wyrównanie braków wynikających z przedłużającej się nauki zdalnej w roku szkolnym 2019/2020 oraz 2020/2021,

·       przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty

Cele innowacji

Cel główny:

·       poprawa znajomości słownictwa przewidzianego w podstawie programowej i programie nauczania

Cele szczegółowe:

·       swobodne posługiwanie się angielskim słownictwem,

·       zachęcanie do systematycznej pracy,

·       kształtowanie u uczniów wytrwałości i pracowitości,

·       wdrażanie uczniów do autonomicznej nauki we własnym tempie,

·       kształtowanie poczucia odpowiedzialności uczniów za własne wyniki w nauce,

·       kontynuowanie wprowadzenia technologii komputerowej jako narzędzia nauki języka obcego,

·       cotygodniowa analiza raportów postępów pracy na platformie,

·       zdobywanie wiedzy i umiejętności w sposób kreatywny i atrakcyjny dla uczniów.

Dodatkowym celem ważnym dla podniesienia jakości pracy szkoły jest poszerzenie jej oferty edukacyjnej.

LINK DO PLATFORMY INSTALING