• Warto pomagać!

13.01.2021

Kolejny raz nasi uczniowie i ich rodzice udawadniają, że społeczność naszej szkoły potrafi wspaniale pomagać. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 28 zorganizowała akcję pomocy Seniorom. W pomoc włączyli się uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i obsługa szkoły. Zebraliśmy dla seniorów mieszkających w Domu Pomocy, aż 60 kubków. Bardzo bogatych i obfitych kubków pełnych słodyczy i łakoci, które mają osłodzić ich życie. Była to bardzo miła niepodzianka przed Świętami dla starszych i chorych seniorów.

• Pomóżmy seniorom!

07.12.2020

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zachęca do udziału w akcji "Kubek pełen słodkości." Już nie raz Wy i Wasi rodzice udowodniliście jak wielkie macie serca i że lubicie pomagać. Podaruj kubek pełen słodkości mieszkańcowi Domu Pomocy Społeczenj w Lyskach, a tym samym zostań aniołem w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Co należy zrobić, aby pomóc seniorom? Przygotuj kubek i napełnij go słodyczami (cukierki, wafelki). Możesz zapakować go w celofan lub włożyć do torebki papierowej. Następnie przynieś go do szkoły między 7 a 11 grudnia, ułóż na stoliku przygotowanym w przedsionku szkoły przy drzwiach, a karteczkę z imieniem i nazwiskiem wrzuć do pudełka stojącego obok. Wśród dzieci, które przygotują kubek zostaną wyslosowane 3 oosoby, które otrzymają upominki. Uczniowie klasy 4 i 6 otrzymają 2 pkt za udział w akcji organizowanej przez szkołę.

• Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 19 listopada 2020

13.11.2020

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest zawsze w trzeci czwartek listopada. Pomysł zrodził się w USA z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.

Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w ich otoczeniu. Palenie tytoniu jest przyczyną zachorowań na choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego i krążenia. W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest powodowany przez palenie papierosów.

• Z KULTURĄ MI DO TWARZY

30.09.2020

Miło nam poinformować, że nasz szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu "Z kulturą mi do twarzy".

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i profilu na Facebooku. Będziemy tam na bieżąco relacjonowac podjęte działania.

• SP 28 sprząta świat

20.09.2020

18 września uczniowie klasy 4 i 6 zostali zapoznani z prezentacją, dzięki ktorej dowiedzieli się, że akcja Sprzątania Świata rozpoczęła sie w Australii oraz że w Polsce obchodzimy ją w tym roku po raz 27, pod haslem: Plastik - rezygnuję, redukuję. Prezentację przygotowała Pani Małogorza Antańczak. Następnie klasa 6 wraz z wychowawcą - Panią Katarzyną Ratajską wysprzątała teren wokół naszej szkoły. Uczniowie z dużym zaangażowaniem segragowali śmieci. Rąk do pracy nie zabrakło.

Piątek 03.05.2024